12 березня 2019 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка вчителями історії Ткачовою І.М. та Оліхненко О.В був проведений виховний захід до Дня початку кримського спротиву з метою формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, нації та виховання поваги до Конституції України, Законів України та державної символіки.

      Крим став прецедентом сучасної світової історії. У післявоєнній Європі це, напевно, єдиний випадок , коли в мирний час одна держава окупувала і анексувала частину території іншої незалежної держави.

      З початку окупації мітинги та акції проходили щоденно в різних місцях Криму. Також проходили пікети біля блокованих військових частин. Часто перед «зеленими чоловічками» та так званою «кримською самообороною» ставали жінки та літні люди. Після того, як відбувся «референдум» 16.03.2014 про статус Криму, масові акції проти російської агресії стали вже неможливі, але рух спротиву не припинявся.

      Кадети, ознайомившись з хронологічними подіями 2014-2018 років, прийшли до висновку, що Крим не прийняв окупантів, громадяни України вийшли на захист своєї землі. Кадети з гордістю пригадали і дії курсантів Військово-морського ліцею м.Севастополь, серед яких був і випускник «Кадетського корпусу» Харченко Олексій, які співали Гімн України перед обличчям російських окупантів.

 

 

 

 


 

 

 

     Вихованець 4 роти Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка:  кадет Пікін Владислав Олександрович 10 березня 2019 року повертався додому  і знайшов людину похилого віку з розбитою головою надав потерпілому первинну медичну допомогу викликав поліцію і швидку медичну  допомогу. За свій вчинок кадет Пікін Владислав Олександрович отримав подяку від Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції «За активну громадянську позицію».

     Рівняємося на кращих!

 

 

 

 


 

 

 

     Дорогі жінки!

     Від усього серця вітаємо Вас із святом весни, любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

     Мудреці кажуть: "Царство жінки – це царство ніжності, тонкості і терпіння". І завдання чоловіка не зруйнувати його, а захистити від усіх можливих життєвих негараздів.

     Свято 8 Березня є символом усього найкращого, що є у нас в житті – сердечності, доброти, кохання, радості і тепла. Ми схиляємось перед головним жіночим талантом – віддавати себе, свої найкращі якості близьким людям. Ви даєте нам нові сили, допомагаєте стати кращими, добрішими, впевненішими в собі. Для цього необхідний особливий жіночий такт, інтуїція, терпіння, витримка, напруження душевних сил – ті дивовижні якості, яких часто так не вистачає нам, чоловікам.

      Від усієї душі бажаємо Вам здійснення усіх життєвих планів, надій і мрій! Нехай кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення, приємні несподіванки і душевний комфорт!

 

 

 

 

 


 

 

     6 березня 2019 року напередодні Міжнародного жіночого дня пройшов весняний Кадетський Бал. З привітаннями та побажаннями сонячної весни і гарного настрою свято відкрив начальник Кадетського корпусу.

     У білій залі зібралися учасники балу: кадети, офіцери, вчителі, запрошені гості, бальні пари та танцювальні колективи. Першим танцем став полонез. З феєричним показовим номером виступив колектив барабанщиків. Учасники балу мали змогу прийняти участь у майстер-класах, різноманітних конкурсах, спостерігати показові виступи. Протягом всього заходу панувала чудова атмосфера та гарний настрій.

 

 

 

 

 


 

 

     2 березня  2019 року, на передодні  у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка було проведено урок Мужності.   

     Урок проводив народний депутат України, військовий льотчик 1-го класу полковник Повітряних Сил України, командир 204-ї бригади. Мамчур Юлій Валерійович, він націлив вихованців «Кадетського корпусу» на необхідність захищати свій рідний край, Державу Україну!  

 

 

 

 


 

 

 

     27 лютого щорічно святкується день оптиміста, що є чудовим приводом для того, щоб оголосити бій смутку. Саме до цього дня були приурочені заняття на тему: «Хто ти: оптиміст, песиміст чи реаліст?», проведені практичним психологом та соціальним педагогом Кадетського корпусу разом зі студенткою СДПУ імені А.С. Макаренко Кравцовою Галиною Петрівною. Кадети 2 роти дискутували та давали власне визначення поняттю «оптиміст», опановували навички позитивного мислення, в ігровій формі вчились знаходити оптимальні виходи зі складних ситуацій, переглянули мотиваційні відео та обговорили їх.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

       Вихованці Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка: старший кадет Саливон Богдан Вадимович і старший кадет Поліщук Юрій Юрійович за високі здобутки та особисті успіхи в освітній діяльності отримали стипендії Голови обласної Державної адміністрації

 

 

 

 


 

 

      Як завжди, за традицією Кадетського корпусу в останню суботу лютого відбувся День відкритих дверей. Під час заходу відбулась зустріч батьків та дітей, майбутніх абітурієнтів з керівництвом, офіцерами, вчителями та вихователями освітнього закладу. Була надана інформація щодо умов та особливостей навчання, освітніх можливостей, як підготуватися до вступу. Показ відео про життя кадетів, чарівні мелодії у виконанні оркестру Кадетського корпусу, виступи колективів «Кадет», «Каданс» та спортивного колективу з панкратіону, підняли настрій всіх присутніх на цьому важливому щорічному заході.

 

 

 

 

 

 


 

 

         24 лютого , ¼ другого  фестивалю  Шкільної Ліги Сміху приніс перемогу збірній команді Кадетського корпуса «Заряд повний». З 19-ти команд – учасниць з багатьох міст України (Київ, Харків, Одеса, Херсон) та багатьох команд навчальних закладів Сум , наші хлопці впевнено, по - військовому, вибороли перемогу! Тому вдвічі приємніші слова суддів:  «Вперше почули смішний гумор від людей в погонах»)))))))

Вперше Кадетський корпус бере участь в заході такого формату, але, як показала гра – наш час настав!

«Ми прагнемо змін, зміни є в наших серцях» - саме такими словами пісні гурту С.К.А.Й. закінчується фінальний виступ команди «Заряд повний».

Зміни – лише на краще, тепер ми це точно знаємо…

 

 

 

 

 

 


 

 

     Давньогрецькі філософи говорили, що місто – це люди, бо саме вони творять історію і долю обраного поселення, щоб явити світові неповторний характер і духовний образ свого полісу.

     З нагоди 80 – ї річниці утворення Сумської області бібліотека військового ліцею спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою провели іст – фактор «Сумщина нас єднає», в який увійшли – вікторина «Пізнай свій край», кросворд «Видатні імена Сумщини» та фотокросворд «Пам`ятники Сумщини».

     В заході взяли участь кадети першої роти, які склали чотири команди: «Винахідники», «Сумчани»,«Легіон» та «Сумські орли». Під час проведення іст – фактору панувала доброзичлива та товариська атмосфера.

     Хочемо, щоб такі заходи плекали в серцях юних сумчан XXI століття, корінних і тих, хто зовсім недавно став сумчанином, почуття поваги до красивої, величної Сумщини.

 

 

 

 

 


 

 

      20 – 21 січня  2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбувся ІІІ етап Всеукраїнських  учнівських олімпіад з української мови та літературиза завданнями Міністерства освіти і науки України.  Кадет 34 взводу Сергієнко Єгор  на цьому етапі  посів  ІІІ місце (підготували вчителі української мови та літератури Шаповал Н.П., Плішива О.А.).

      Бажаємо переможцю  нових успіхів.

 

 

 

 

 

 


 

 

       21 лютого в Державному ліцею-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулося святкування Міжнародного дня рідної мови. Проведені заходи сприяли поглибленню  знань  про  рідну мову,  її красуі багатство,  розвитку творчих здібностей  кадетів, вихованню любові  йповаги до рідного слова.  Викладачами української мови та літератури  проведено цікаві й змістовні заходи: мовно-літературний квест «Як парость виноградної лози, плекайте мову» (учителі Чепіга Г.О., Бегменко Л.М.), вікторина «Подорож океаном рідної мови» (учителі Шаповал Н.П., Плішива О.А.),  мовно-літературна вікторина «До рідного слова душею торкаюсь» (учителі Данчишена І.Й., Рева Л.О.) та конкурс на кращого читця поезій про мову  О.Олеся.

 

 

 

 


 

 

      20 лютого в Кадетському корпусі  учитель-методист із зарубіжної літератури Сироватська Любов Іванівна провела урок у 33 взводі (8 клас) за трагедією В. Шекспіра «Ромео і Джульетта» на тему: «Любов перемагає смерть, зло та ворожнечу». Поезія Шекспіра, прочитана в оригіналі (на англійській) та рідною мовою, зіграні кадетами сценки з трагедії, кадри з фільму Дзефереллі, та відповіді кадетів-підлітків на мудрі запитання вчителя поступово оживили цю романтичну італійську легенду про закоханих, привели до розуміння теми уроку про те, що кохання вічне і ніколи не закінчиться, завжди переможе смерть, війну.

 

 

 

 

 


 

 

      15 лютого  2019 року в «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», та з народи 30 річчя виводу військ з Афганістану   в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка привітали  колег та ветеранів які брали участь у бойових діях в Афганістані і на території інших держав, та прийняли участь у міських заходах у вшануванні пам’яті біля пам’ятника загиблим воїнам в Афганістані.

 

 

 


 

 

        9-10 лютого 2019 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Сумського державного університету відбувся ІІІ етап всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій за завданнями Міністерства освіти і науки України. Змагання відбувалося в 2 тури, за право називатися найкращим серед десятикласників змагалося 24 учні з усієї області. Кадет 11 взводу Хрипко Максим успішно виступив на цьому етапі, посівши ІІІ місце (учителі інформатики: Скляренко Є.В., Білецька Т.В.).

        Вітаємо переможця! Бажаємо нових здобутків і перемог.

 

 

 

 


 

 

       5 лютого 2019 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Вчителі інформатики серед кадетів 1 роти провели виховний захід «Безпечна поведінка в Інтернеті». Також кадети долучилися до онлайн-уроку, запропонованого Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України  та компанією ERC, протягом якого кадети мали можливість краще зрозуміти можливості і проблеми всесвітньої павутини; після перегляду уроку кадети виконали онлайн-тестування і перевірили свої здібності до кар’єри аналітика з кібербезпеки. Вчимося захищати нашу державу в онлайн-просторі!  #SID2019 #SaferInternetDay

 

 

 

 

 

 


 

 

#ранок_урок #stop_sexтинг 


      5 лютого 2019 року до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) в рамках всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг практичним психологом Ідріс Н.О. та соціальним педагогом Лісовою Н.Б. у Кадетському корпусі було проведено урок із теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», де кадети мали змогу:
- дізнатися про небезпеки та ризики з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні користувачі в глобальній мережі, 
- з’ясувати зміст понять «онлайн-грумінг», «секстинг», 
- переглянули фільм «Onlineсексуальне насильство над дітьми» та обговорити його зміст;
- дати оцінку ризикам (хто зазвичай стає жертвою? хто виступає у ролі шахрая?); 
- розробити рекомендації щодо того як убезпечити себе від онлайн-грумінгу та секстингу;
- скласти алгоритм дій, якщо підліток вже став жертвою злодіїв.

 

***


       Матеріали уроку були розроблені А.Дьяковою, експерткою Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з фахівцями видавничої справи, кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України. Урок отримав рекомендації від Інституту модернізації змісту освіти. Ініціатива також підтримана Міністерством освіти і науки України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.


***


       Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя. Проте саме інтернет все частіше стає джерелом небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.


Повідомити у поліцію за телефоном 102. 
Кібер поліція https://cyberpolice.gov.ua. 
Національна гаряча дитяча лінія 116 111.

 

 

 

 

 


 

 

       З 31 листопада по 01 грудня в місті Харків проходив чемпіонат світу серед юніорів з військово-спортивного багатоборства в якому приймало участь 16 країн. Змагання проходили в двох дисциплінах - це стрільба з пневматичної гвинтівки та рукопашний бій. За результатами змагань в особистій першості ІІ призове місце зайняв вихованець Кадетського корпусу віце-старшина Кривич Олег Григорович. Ми щиро вітаємо Олега з цією перемогою та бажаємо йому успіху, подальших звершень та нових перемог!

 

 

 

 

 


 

 

      5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Напередодні практичним психологом Ідріс Н.О. разом зі студентом-психологом СДПУ ім. А.С. Макаренко Івченко Андрієм було проведено цикл занять з кадетами 1 та 3 роти на тему «Безпечний Інтернет». Кадети мали змогу переглянути фільми з медіаграмотності та критичного мислення, розкрити зміст поняття «кібербулінг», дізнатися про шляхи захисту в Інтернеті. 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

       29 січня 2019 року кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка вшанували пам'ять Героїв Крут. Герої не вмирають їх пам’ятатимуть вічно, це є приклад як треба любити Україну.

 

 

 


 

 

       Останній тиждень січня в Кадетському корпусі почався з посмішки чудової литовської художниці Беати Куркуль. Кадети нашого закладу мали можливість зазирнути в очі мистецтва. Талант і творча ідея допомогла в збірних образах, з використанням комп’ютерної графіки, відобразити реалії сьогодення українських воїнів-прикордонників. Ця зустріч залишила незабутнє враження в серцях вихованців, майбутніх захисників незалежної України.

 

 

 

 

 


 

 

        17-18 січня 2019 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. В олімпіаді приймало участь 73 учня з різних міст нашої області. За результатами виконаних завдань олімпіади, І місце серед 11-х класів зайняв кадет 5 роти Кайдаш Андрій Олександрович (керівник вчитель англійської мови Волкова Світлана Юріївна). Зайняте перше місце дає право на участь в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, де Андрій буде захищати честь Сумської області серед інших областей України.

         Щиро вітаємо вихованця Кадетського корпусу з заслуженою перемогою та бажаємо йому успіху у в ІVетапі Всеукраїнських учнівських олімпіад!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка

 

ОГОЛОШУЄ НАБІР У 2019 РОЦІ

 

Якщо Ви сильна духом молода людина, прагнете самовдосконалення, впевнені у собі, готові розпочати самостійне життя – то ця інформація для ВАС!

                                      

23 лютого 2019 року о 10:00

 

в Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізічною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбудеться «День відкритих дверей» всіх бажаючих запрошуємо відвідати навчальний заклад!

 

Наша адреса: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165

Телефони: (0542) 798005, тел./факс 798004;

 

http://www.kadetka.sumy.uae-mailkadetka.sumy@gmail.com

 

   


 

 

      Щорічний турнір «Ігри патріотів».

 

         17.01.2019 року відбулися щорічні ігри патріотів в яких взяло участь 7 команд міста Суми: ВПТУ №6, №1, №12, №16, ССШ №15, №26, серед яких і команда державного ліцею-інтернату  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка.

          В загальному заліку команда Кадетського корпусу стала володарем перехідного кубку другий рік поспіль.

          Засновники і організатори змагань є державний ліцей-інтернат  з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, ВСК «Патріот», ВПТУ №6, ТОВ «Топаз».

 

 

 

 


 

 

     14 та 15 січня 2019 року в державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка для кадетів 4 та 5 рот (11 клас) вчителями інформатики Скляренко Є.В. та Білецькою Т.В. було проведено уроки інформатики, протягом яких кадети ознайомилися з інформаційними ресурсами УЦОЯО та ХРЦОЯО, отримали інформацію про особливості проведення ЗНО-2019, виконали практичні завдання та завдання квесту «Інтернет ресурси ЗНО-2019», в результаті якого розрахували код хештегу R=200.

 

 #ХРЦОЯО_ЗНО_200

 

 

 

 

 


 

 

         Благодійний освітянський бал "Різдвяна казка дарує надію" у Конгрес-центрі СумДУ.

 

 

 

 


 

Новини за 2018й рік можно переглянути на цій сторінці.