В день Святого Миколая,19 грудня о 17й годині, на центральній площі міста Суми, відбулося відкриття головної новорічної ялинки. На свято були запрошені кадети соціально незахищених категорій Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус». Святкова розважальна програма «Зимові розваги», солодощі від служби у справах дітей підняли настрій нашим вихованцям.

 

 

 


 

 

 

 


 

 

            14 грудня 2017 року напередодні зимових канікул відбулася зустріч кадетів Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненкаіз представниками національної поліції. Була проведена профілактично-виховна бесіда щодо правил безпечної поведінки кадетів як учасників дорожнього руху, поведінки у громадських місцях, поведінки у разі затримання та юридичної відповідальності неповнолітніх. З метою профілактики шкідливих звичок, кадети переглянули презентації та відеоматеріали. 

 

 

 


 

 

           У рамках Всеукраїнського тижня права 13 грудня 2017 року відбувся захист творчих проектів кадетів 4 роти (10 класу) на тему «Якою я бачу ідеальну правову державу». Були заслухані виступи кадетів, їх бачення громадянського суспільства, правової та соціальної держави, зважені аргументи на користь верховенства права, відзначена значимість рівності всіх громадян перед законом, соціальне забезпечення і дотримання прав людини. У заході взяли участь прокурор відділу організаційного і правового забезпечення прокуратури Сумської області Мурашко Тетяна Андріївна, заступник командира батальйону управління  патрульної поліції в місті Суми  Свистун Віктор Миколайович та старший інспектор Управління патрульної поліції в місті Суми Сологуб Олег Олександрович.

 

 

 


 

 

            У рамках Всеукраїнського тижня права 12 грудня 2017 року у формі «Круглого столу» на тему: «Загальна декларація прав людини» були представлені творчі та наукові роботи кадетів 1 роти (9 класу) та учениць (9, 10 класу) гімназії №1 м.Суми. У роботі круглого столу прийняла участь прес-секретар апеляційного суду Сумської області Співак Катерина Миколаївна, що відзначила як актуальність піднятих питань, так і активність учасників  в обговоренні. Даний захід спрямований на виховання поваги до прав і свобод людини і громадянина, сприяв формуванню активної громадянської позиції, завдяки поглибленню правових знань, правової культури. Формував навички публічного виступу, вміння дискутувати, аналізувати, відстоювати власну точку зору за допомогою міжнародних документів з прав людини, висловлювати судження про захист прав людини.

 

 

 

 


 

 

           10 грудня 1948 року була прийнята Загальна декларація прав людини. Традиційно до цієї дати у Кадетському корпусі щороку відбуваються заходи у рамках Всеукраїнського тижня права – це Всеукраїнський урок, присвячений правам людини, брейн-ринг знавців права, круглий стіл та захист творчих проектів, конкурс малюнків. Протягом Всеукраїнського тижня права у бібліотеці Кадетського корпусу діяла виставка книг, де були презентовані видання про права людини та інша література правового змісту.

           Всі заходи у рамках Всеукраїнського тижня права були спрямовані на виховання  кадетів свідомими, активними громадянами України, завдяки формуванню і поглибленню у них правових знань та правової культури. 

 

 

 

 

 


 

 

          8 грудня  2017 року в рамках програми патріотичного виховання допризовної молоді в Державному ліцеї інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулися екскурсії. Гостям навчального закладу було представлено відеоматеріали підготовки кадетів «Польовий вихід», побут вихованців навчального закладу, а також проведені уроки з предмету «Захист Вітчизни».   

 

 

 

 


 

 

           2 грудня 2017 року особовий склад 3 роти Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відвідав Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого для ознайомлення із специфікою навчання в університеті та особисто розпитати про всі аспекти, умови та вимоги для вступу у заклад.

 

 

 


 

 

           01.12.2017 року до 26-ій річниці Дня Збройних Сил України, та 10 річчю створення «Кадетський корпус»у державному ліцеї інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І .Г. Харитоненка відбулося свято музики і танцю, ніжне, романтичне, захоплююче дійство, ім’я якому- щорічнийКадетський бал. 

 

           Кадети та їх батьки випускники Кадетського корпусу, офіцери, вчителі та гості запрошені на свято насолоджувались чудовою музикою та виступами танцювальних колективів, показали своє вміння вальсувати, брали участь у майстер класах, слухали виступ вокального ансамблю «Кадет», прийняли участь у конкурсі на кращу пару – короля та королеви балу!

 

 

 


 

 

      1 грудня  2017 року, на передодні Дня Збройних Сил України, у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулася урочисті збори.

 

       Дорогі захисники української держави, ми бажаємо вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій та побажань!

 

   

       

 


 

 

       22 листопада 2017 року вихованці Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відвідав Сумську обласну наукову бібліотеку де відбувся науково-просвітницький захід-презентація збірки наукових праць «Глухів музичний: земля Березовського і Бортнянського», в якому опубліковано наукові статті про видатних митців та композиторів Сумщини: історичні постаті та наших сучасників. Збірка спрямована на учнівську молодь, яка висвітлює історію краєзнавства, культурології та музики.             

 

 

 

 


 

 

         До 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу, в «Кадетському корпусі» 22 листопада відбувся перегляд фільму за п’єсою Людмили Говійної (літературний псевдонім Богдана Олександровська) «Із Тарасом – через морок».

Саме такі заходи поглиблюють знання учнів про трагічні сторінки історії українського народу та сприяють усвідомленню морального обов’язку перед минулими та наступними поколіннями українців.

 

 

 

 


 

 

       Вперше з ініціативи ГО  «Сумська обласна федерація шахів», керівництва Державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус ім.І.Г.Харитоненка» 17.11.2017 року пройшов шаховий командний турнір. Учасниками турніру були кадети 17 взводів. Безпосереднє керівництво взяла на себе суддівська колегія і ГО «Сумська міська федерація шахів».

В запеклій боротьбі одержали перемогу:

1-ше місце: команда 34 взводу Купрєєв Сергій і Петров Євгеній- набрали 4 очки.

2-ге місце: команда 42 взводу Міщенко Сергій і Клюєв Кирил- набрали 3.5 очкок (коєф.11.5)

3-те місце: команда 33 взводу Лященко Дмитрій і Турченко Єгор- 3.5 очок (коєф.10.5)

4-те місце: команда 52 взводу  Борищенко Олег і Черевань Олексій- 3.5 очок  (коєф.9.5).

МОЛОДЦІ! ТАК ДЕРЖАТИ ШАГ ДО ПЕРЕМОГИ! ПОЗДОРОВЛЯЄМО!

В плані провести Всеукраїнські змагання з шахів серед військових ліцеїв Україні.

 

 

 


 

 

      11 листопада 2017 року особовий склад 3 роти Державного ліцею інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відвідав Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького для ознайомлення із специфікою навчання у прикордонному відомстві та особисто розпитати про всі аспекти, умови та вимоги для вступу у заклад.

12 листопада 2017 особовим складом 3 роти була проведена  екскурсія по місту Кам’янець-Подільському. (Кам’янець-Подільський одне з найдавніших міст України! В ньому нараховується більше ста видатних пам’яток історії, які відображають культури семи народностей)

Під час екскурсії, було відвідано:

Середньовічний замок (16-18 ст.) – комплекс споруд військової архітектури з баштами та бійницями;

Міську Ратушу (17-18ст.) – протягом багатьох століть тут розміщувалася польська управа (магістрат);

Костел св. Апостолів Петра і Павла – відомий своїми фресками Джованні Сампіні, турецьким мінаретом із золотою фігуркою Діви Марії на чолі, кам’яною Лаурою та унікальним органом на 972 труби;

Домініканський Монастир (15-18 ст.);

Вірменський квартал і Миколаївський Собор (15-18 ст.).

 

 

 

 


 

 

          Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають день української писемності та мови. Свято встановлено указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. В указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно, 9 листопада, в день шанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

          Державний  ліцей–інтернат   з посиленою   військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г.Харитоненка приєднується до традиційного заходу - написання  диктанту національної єдності, який почнеться  в радіоефірі 9 листопада о 12.30 год.

 

 

 

 

 


 

 

          07 листопада 2017 року в рамках проекту «OlympicLab» відбулася зустріч кадетів з волонтерами. В рамках зустрічі кадети отримали знання про волонтерський рух та його особливості. На захід завітали представники олімпійського комітету, волонтери та спортсмени, зокрема:

Олена Петрова – голова відділення НОК України в Сумській області, призерка Олімпійських ігор з біатлону, почесний громадянин м. Суми, заслужений майстер спорту України;

Катерина Бурмістрова – заслужений майстер спорту України, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні;

Вікторія Кащеєва – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні;

Ольга Покровська – начальник волонтерського штабу;

Олександр Бортнік – волонтер;

Олександр Кудін – волонтер.

 

Захід проходив у змагальній формі, гості-олімпійці долучилися до проведення рухавки, було проведено декілька естафет.

 

 

 


 

ВИХОВАНЕЦЬ КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ СТАВ ЧЕМПІОНОМ СВІТУ З ПАНКРАТІОНУ

 

18-21 жовтня в Азербайджані проходив чемпіонат Світу з грепплінгу (версії ноу-гі та Гі). Більше 600 спортсменів з 32 країн світу боролися за головні медалі. Національна збірна з панкратіону була представлена 75 учасниками. Серед яких був і вихованець державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Кривошей Владислав котрий став чемпіоном у своїй ваговій категорії.

 

 

 


 

19.10.2017 року у державному ліцею-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка відбулося відкриття І етапу VIIIмовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка з метою вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їх потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами.

 

Після урочистого відкриття Конкурсу більше 20 кадетів виконають цікаві, різноманітні завдання з української мови та літератури.

 

Хай вам щастить кадети!

 

 

 


 

 


 

 


 

В рамках заходів військово-патріотичного виховання молоді 18 жовтня 2017 року кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка брали участь в заходах оновлення Меморіалу Героїв Крут на станції Крути (Чернігівська область). Вшанували пам'ять Героїв Крут. Провели екскурсію на місці битви під Крутами. Кадети познайомилися з своїми однолітками з Чернігівського ліцею поділилися враженнями про навчання, та разом прийняли участь у квест-грі з військової підготовки: біг по лісу, надання першої медичної допомоги, перенесення поранених,розпалення вогнища, історичні тести, створення єдиної пісні і гасла команди, проходження єдиним строєм. На згадку  про захід було висаджено близько 50 дерев. 

 

 


 

Напередодні Дня захисника України, свята Покрови та Дня Українського козацтва учасниками АТО, які проходять службу на офіцерських посадах у Кадетському корпусі, були проведені уроки мужності. Також кадети прийняли участь у презентації книги «І повернувся він білим журавлем…», присвяченої герою АТО Сергію Табалі (Сєвєр), що відбулася на базі Сумської ЗОШ №9. Співробітники бібліотеки Кадетського корпусу підготували стенд з добіркою цікавої та патріотичної літератури.

 

14 жовтня 2017 року, в третю річницю Дня захисника України, у Державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка відбулася урочиста подія – прийняття «Клятви кадета».

 

Під биття гарячих сердець свідками урочистого ритуалу стали батьки, вчителі, вихователі, офіцери та гості. Зі словами Божого благословення до кадетів, які щойно вдягли погони звернувся настоятель храму Іоана Руського та батько кадетів отець Євгеній. Успішного навчання кадетам побажав начальник Кадетського корпусу Юрій Іванович Свідлов.

 

Цього ж дня 14 жовтня 2017 року найкращі кадети брали участь в урочистому проходженні на Майдані Незалежності в місті Суми разом із боєвими підрозділами Сумського гарнізону.

 

 


 

Як сучасні козаки вправність перевіряли

Змагання на козацьку тематику організували для юнаків у Сумському вищому професійному училищі будівництва та дизайну до Дня Козацтва та захисника України.

Міцність та силу юнаків перевіряли у змаганнях «Козацька наснага». Учасники - дві команди по 8 хлопців. Перша - вихованці училища будівництва та дизайну, друга – Кадетського корпусу.

Випробовування різні: починають із підтягування, училища,  далі перевіряють хто більше разів підніме дві гирі по 16 кілограм. Влучність хлопців визначали стрільбою з гвинтівки.

 

У фіналі визначили переможців, ними стала команда Кадетського корпусу.

 

 


 

Велике та хвилююче свято відбулося 29 вересня в Державному   ліцеї – інтернаті з посиленою військово – фізичною підготовкою “Кадетський корпус” ім. І.Г. Харитоненка . Вихованці Кадетського корпусу підготували святкову програму для своїх викладачів.  Свято Дня Працівника Освіти запам’яталось яскравими виступами вокального ансамблю , танцювальними колективами міста та віртуозною грою вихованців Кадетського корпусу на музичних інструментах. Дивлячись на щирі усмішки педагогів та червоні долоні від оплесків – можна з впевненістю сказати, що  сюрприз від учнів вдався на всі 100%. 

 

 


 

ДОСЯГНЕННЯ СУМСЬКИХ КАДЕТІВ НА ТУРНІРІ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ПАНКРАТІОНУ
ПРИСВЯЧЕНОМУ ВОЇНАМ АТО ТА ВОЛОНТЕРАМ

З 15 по 17 вересня 2017 року в місті Суми відбувся обласний турнір з панкратіону присвячений воїнам АТО та волонтерам в розділах ГРЕПЛІНГ НОУ-ГІ. Змагання відбулися за підтримка ГО «Об’єднання учасників АТО - воїнів прикордонників», обласного осередку федерації панкратіону України. Турнір зібрав понад 100 учасників з різних куточків Сумської області. В змаганнях приймала участь команда Кадетського корпусу під керівництвом тренера-викладача КОРМІЛЬЦЯ Сергія Володимировича.

В особистому заліку кадети показали наступні результати:

 у віковій категорії 2002 – 2003 р.н.

Кривошей Владислав – 1 місце (вагова категорія 73 кг);

Шило Богдан – 1 місце (вагова категорія 85 кг);

Глушан Ростислав – 2 місце (вагова категорія 43 кг);

Савчук Дмитро – 3 місце (вагова категорія 43 кг);

Сітало Валентин – 2 місце (вагова категорія 59 кг);

Кабанов Ілля – 3 місце (вагова категорія 47 кг);

у віковій категорії 2000 – 2001 р.н.

Гассанов Магомед – 5 місце (вагова категорія 58 кг);

Радюков Павло – 3 місце (вагова категорія +85 кг);

Шептунов Даніїл – 3 місце (вагова категорія 76 кг);

Кисіль Владислав – 3 місце (вагова категорія 73 кг);

Кундіус Влас – 2 місце (вагова категорія 76 кг);

Наріжний Артем – 3 місце (вагова категорія 54 кг);

Прядко Костянтин – 3 місце (вагова категорія 58 кг);

Калашніков Ігор – 3 місце (вагова категорія 63 кг);

Терещенко Артем – 3 місце (вагова категорія 58 кг);

Юрченко Олексій – 2 місце (вагова категорія 85 кг);

Русінка Євгеній – 3 місце (вагова категорія 85 кг);

Скиданенко Олександр – 3 місце (вагова категорія 63 кг).

 

 


 

Відкритий лист.

Прем’єр - міністру України Гройсману В.Б.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Колектив батьків кадетів і випускників Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка звертається до Вас за підтримкою і допомогою.

Навчальний заклад створений Указом Президента України і активною роботою командою фахівців-офіцерів військового інституту артилерії на чолі якої, генерал Свідлов Ю.Ї.. За роки існування заклад випустив 1099 випускників, 767 з яких вступили до вищих навчальних закладів силових структур, а 385 вже стали офіцерами і 196 з них виконують свій обов’язок в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

Останнім часом деякими засобами масової інформації поширюється неправдива і ганебна інформація, щодо діяльності закладу - є наклепом і безпідставною, розгорнута компанія по дискредитації та зміні начальника ліцею, а також бажання деяких народних обранців перейменувати і переформатувати заклад. Деякі політичні сили і псевдоактивісти протягом навчального року роблять психологічні, інформаційні напади на весь колектив, щоб послабити репутацію і позиції ліцею.

Нажаль саме Народний депутат України від міста Суми Медуниця О.В. зі своїми помічниками робить все для того, щоб знищити «перлину» освіти, який жодного разу не був у закладі, хоча його запрошували, жодної проблеми ліцею не вирішив, а тільки займається кляузами і поширенням дезінформації. Його дії спрямовані тільки на руйнування.

Нам стало відомо, що наприкінці вересня 2017 року Міністерством освіти і науки України буде проведений конкурсний відбір на посаду начальника Кадетського корпусу .

Шановний Володимире Борисовичу, батьки кадетів, трудовий колектив і випускники Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка просимо Вашого втручання для проведення прозорого і об’єктивного, чесного конкурсу і врахування нашої підтримки діючому начальнику генерал-майору Свідлову Ю.І..

Звертаємось до Вас з проханням підтримати і допомогти. З надією, що Ви не дасте загубити майбутнє Збройних Сил України. І що ліцей не спіткає долі військового інституту ракетних військ і артилерії.

З повагою. Від імені батьків кадетів, випускників Державного ліцею- інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка, випускники навчального закладу.

Голова батьківського комітету Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка

 


 

14 вересня 2017 року у перші дні початку учбового року відбулася зустріч кадетів Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненкаі з представниками національної поліції. Було проведено профілактично-виховний захід щодо правил безпечної поведінки кадетів як учасників дорожнього руху.

Кадети переглянули відеоматеріали, які охоплювали найбільш розповсюджені ситуації з якими може зіткнутися підліток на дорозі, зробили акцент на питаннях юридичної відповідальності неповнолітніх.

 

 


 

СПОРТИВНЕ СВЯТО В КАДЕТСЬКОМУ КОРПУСІ

В державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка 13 вересня 2017 року було проведено спортивне свято присвячене Дню фізичної культури і спорту.  Програма змагань містила наступні види:

№ п/п

Для старших курсів (3; 4 і 5 роти)

Для молодших курсів (1 і 2 роти)

1

Естафета 10×100 м

Естафета 10×60 м

2

Естафета 4×450 м

Естафета 8×250 м

3

Жим гирі

5

Перетягування канату

За підсумками змагальної програми місця розподілилися наступним чином.

Серед взводів молодших курсів:

І місце – 35 взвод;

ІІ місце – 33 взвод;

ІІІ місце – 32 взвод.

Серед взводів старших курсів:

І місце – 11 взвод;

ІІ місце – 12 взвод;

 

ІІІ місце – 13 взвод.

 

 


 

Олімпійці серед нас.

В державному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка, 12 вересня 2017 року було проведено Всеукраїнський Олімпійський урок на тему: «ОЛІМПІЙЦІ СЕРЕД НАС». До навчального закладу на Олімпійський урок завітали представники національної олімпійської збірної, видатні спортсмени, тренери, представники громадськості, а саме:

ПЕТРОВА Олена Юріївна заслужений майстер спорту голова Сумського відділення національної олімпійської команди, серебряний призерка олімпіади 1998 року в Ногано, багаторазовий призер світу чемпіонату ;

КОРЖ Віталій Андрійович - майстер спорту між класу чемпіон всесвітньої універсіади  2013 році в Казані, чемпіон України;

СУШКО Олена Анатолійвна - майстер спорту України з панкратіону, чемпіон Світу з панкратіону. 

 

 


 

Випусник 2012 року державного ліцею–інтернатуз посиленою  військово – фізичною  підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка, а нині лейтенант Штабцев  Едуард, під час виконання службових обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції на сході України отримав важку травму і знаходиться на лікуванні у військовому шпиталі міста Львова. Усіх не байдужих, до долі захисника рідної Батьківщини, просимо надати допомогу. 

 

 


 


 

1 вересня у стінах славетного Кадетського корпусу було урочисто відзначено дві визначні події:

- це 1 вересня – День знань, свято мудрості, початок дороги до майбутньої професії, ще один крок на шляху до пізнання світу та визначення свого місця в ньому;

- по-друге, це традиційний ритуал «вручення погонів» під час якого старші кадети приймають до кадетського братства молодше покоління. Символічно, що «вручення погонів» традиційно відбувається на передодні Дня міста (та визволення міста від фашистських загарбників) і засвідчує щире та глибоке бажання юнаків із різних регіонів України, які обрали кадетське життя, віддано служити Батьківщині, бути справжніми патріотами і захисниками рідної України.

А вже 2 вересня на День міста під час заходів біля пам’ятника невідомому солдату кадети урочистим маршем пройшли, вшановуючи пам’ять загиблих у роки другої  світової війни, тих, хто ціною власного життя визволив місто Суми від німецько-фашистських загарбників. 

 

        Напередодні першого вересня до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка завітали депутати обласної ради. Народні обранці побували в приміщеннях, де живуть вихованці закладу , оглянули каплицю, та навчальні класи і були приємно вражені високим рівнем навчального закладу.

        Керівництво Державного ліцею-інтернату, та батьківський комітет щиро вдячні поважним гостям за те, що не дивлячись на зайнятість, вони знайшли час завітати до ліцею. 

        Дякуємо Вам шановні депутати за всі теплі слова, що звучали на адресу закладу.

        Сподіваємось на плідну співпрацю та підтримку нашого ліцею і надалі.

      

        З повагою, батьківський комітет ліцею.